Rocznice. Od papierowej do kamiennej

 

Świętowanie rocznic ślubu sięga czasów starożytnego Rzymu, kiedy to mężowie z okazji 25 lat małżeństwa wręczali żonom srebrne wianki, a w 50 rocznicę – złote. Dzisiaj nobliwe pary otrzymują listy gratulacyjne od prezydentów, a wśród lokalnej społeczności taki staż jest często uroczyście świętowany. Rekordziści, których węzeł małżeński połączył na najdłuższy czas, spędzili ze sobą aż 90 lat! Nieprawdopodobne, ale prawdziwe.

 

Po co obchodzimy Rocznice Ślubu?

 

Śmiało można stwierdzić, że jednym z powodów jest chęć świętowania ważnych dat z naszego życia, a także wyróżnienia tych dni na tle monotonnej i czasami szarej codzienności. Zgodnie z filozofią mindfulness – tzw. sztuką świadomego życia, jednym z 10 punktów recepty na szczęśliwe i spełnione małżeństwo jest poświęcenie uwagi partnerowi w 100%, najlepiej z dala od codziennych obowiązków, zobowiazań i innych „czasopochłaniaczy”. Z całą pewnością podróż i spędzenie tego czasu tylko we dwoje, będzie okazją by znowu poczuć romantyczne uniesienie. Delektowanie się chwilą i wzajemna uważność na co dzień często nam umyka. Warto więc w gąszczu prezentowych możliwości, wyselekcjonować te, które przyniosą nowe doznania i wspomnienia.

 

Hotele prześcigają się w ofertach, proponując romantyczne pobyty nad morzem, w górach, nad jeziorami czy w stolicach kultury. Unikatową propozycję przygotował jeden z hoteli w „Perle Uzdrowisk” – Krynicy-Zdrój, w którym zatrzymać się mogą tylko goście dorośli. Hotel Prezydent ****Medical Spa & Wellness jest jednym z niewielu hoteli w Polsce, który ofertę dla dorosłych podtrzymuje przez wszystkie sezony roku. Decydując się na spędzenie rocznicowego weekendu „przy świecach” nie ryzykujemy, że naszymi sąsiadami na piętrze hotelowym będzie ekstrawertyczna rodzina, czy w strefie odnowy biologicznej – zamiast plusku wody będziemy skazani na okrzyki radości maluchów. „Child free zone” to trend, który maleńkimi krokami nieśmiało wkracza w różne sfery naszego życia, ryzykując często falę krytyki, mówiącą o dyskryminacji rodzin z dziećmi. Jednak finalną decyzję o zakupie produktu czy usługi ma zawsze klient, wybierając to, co pasuje do jego profilu i aktualnych potrzeb. Jeśli chcemy spędzić czas w gronie rodzinnym, wybierzemy opcje najbardziej przyjazne rodzinom z dziećmi, a wtedy gdy stawiamy na relaks i czas w „świecie dorosłych” – kierunek będzie zupełnie odwrotny. Air Asia, Air Malaysia czy low-cost IndiGo to linie lotnicze , które zdecydowały się wprowadzić w swoich samolotach tzw. strefy ciszy wolne od dzieci. W Londynie czy Berlinie od kilku lat restauracje i kawiarnie także decydują się, by grupa ich potencjalnych klientów nie obejmowała dzieci, albo też godzinowo to ograniczają poprzez slogan: „Dzieci mile widziane tylko w dzień”.

 

Z całą pewnością decydując się na uczczenie rocznicy w krynickim Hotelu Prezydent, zyskujemy gwarancję, że odpoczynek upłynie według zaplanowanego scenariusza. W urokliwej scenerii można spędzić niezapomniane chwile z „drugą połówką”, a krynicki mikroklimat z dużą dawką ozonu i wody nasycone minerałami dodadzą wigoru każdej parze, bez względu na staż małżeński. Pobyt w Hotelu Prezydent **** Medical Spa & Wellness w Krynicy-Zdroju można połączyć również z aktywnym wypoczynkiem: latem wybrać się po dawkę adrenaliny spływem kajakowym czy na górskich rowerach, a zimą poszusować na okolicznych stokach.